• sa1.jpg
  • sa2.jpg
  • sa3.jpg

Wiedza

Wypadanie sierści u psa – linienie czy już problem?

Sierść psa na poduszkach, spodniach, w kuchni i w łazience? Potrafi uprzykrzyć życie, to pewne. Jednak czasem jako opiekuni psów możemy zacząć się zastanawiać, czy tej sierści nie wypada za dużo? Czy jest związane z linieniem, czy może jednak już w problemem zdrowotnym? W artykule rozwiewamy wątpliwości.

Czytaj więcej...

Jaki szampon dla psa wybrać?

Czy kwiatowy zapach, dodatek jedwabiu i wygładzających silikonów jest najważniejszy przy wyborze szamponu dla psa? A może najlepiej kupić najdroższy z możliwych, aby mieć pewność najwyższej jakości? Lub użyć szamponu, który mamy na naszej łazienkowej półce? Przed wyborem szamponu, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jaki szampon będzie najlepszy dla Twojego psiaka!

Czytaj więcej...

Pielęgnacja psiej sierści

Kto z nas nie kocha miękkiej i puszystej sierści naszych psiaków? Głaskanie i przytulanie to jedna z najprzyjemniejszych czynności związanych z pupilami! Jednak aby faktycznie sierść była miła w dotyku, przyjemna i świeża, a przede wszystkim zdrowa!, trzeba o nią zadbać. Jakie zabiegi pielęgnacyjne powinniśmy wykonywać regularnie w domu? Przedstawiamy w poniższym artykule.

Czytaj więcej...

Czemu pies piszczy? Poznaj przyczyny i dowiedz się, jak sobie z tym poradzić

Na pierwszy rzut oka nie dzieje się nic złego, więc dlaczego Twój pies piszczy? Skomlenie to nic innego jak forma komunikacji z nami, okazanie emocji czy próba osiągnięcia zamierzonego celu. Nawet jeśli odgłos psa nie jest dla nas zrozumiały, warto postarać się lepiej zrozumieć naszego przyjaciela. Przyjrzyjmy się zatem najczęstszym powodom piszczenia.

Czytaj więcej...

Mokra karma dla szczeniaka - od kiedy można podawać?

Oto jest u Ciebie! Mała, słodka kuleczka z wilgotnym noskiem. Twój wymarzony pies! A właściwie jeszcze szczeniak. Wielka radość i nie mniejsza odpowiedzialność. Dbanie o zwierze, to w końcu Twój obowiązek, warto więc wiedzieć co i jak robić, żeby zapewnić psiakowi wszystko co niezbędne. Szczególnie jeżeli chodzi o pożywienie. Od kiedy możemy wprowadzić mokrą karmę dla szczeniaka? W artykule odpowiemy na to ważne pytanie.

Czytaj więcej...

Jaki pies do bloku? Poznaj 8 najpopularniejszych ras

Jeżeli marzysz o czworonożnym przyjacielu, ale zastanawiasz się czy pies do bloku się nada, to już na początku wyjaśniamy - jak najbardziej! Do szczęścia zwierzakowi potrzebna jest miłość, pożywienie i przestrzeń do leżakowania, ale wcale nie chodzi o osobny pokój. Wystarczy nieco spokojniejszy kąt z legowiskiem. Potrzebę ruchu i zabawy spokojnie możemy wypełnić podczas spacerów. Poznajmy więc 7 ras psów, które są najczęściej wybierane do mieszkań w bloku.

Czytaj więcej...

Jak często kąpać psa?

Raz w roku? Raz dziennie? Raz na miesiąc? Jak często kąpać psa? Na to pytanie najłatwiej byłoby odpowiedzieć: „kiedy trzeba”. Jednak to, kiedy naszemu czworonożnemu przyjacielowi potrzebna jest kąpiel, nie jest tak oczywiste. A częstotliwość zależy do wielu czynników. W artykule przybliżymy najważniejsze aspekty i pomożemy zdecydować, co będzie najlepsze dla Twojego psa.

Czytaj więcej...

Pies wymiotuje – co robić?!

Pies wymiotuje – co robić?! Przede wszystkim nie panikować. Wymioty u psa zdarzają się o wiele częściej niż u ludzi i nie zawsze oznaczają zatrucie czy poważną chorobę. Przedstawiamy najczęstsze przyczyny i sposoby radzenia sobie z nimi.

Czytaj więcej...

Dlaczego mój pies jest chudy? Najczęstsze przyczyny chudnięcia i niedowagi psa

Gdy pies jest chudy w jego organizmie dzieje się coś niedobrego - to pewne. Pies ma naturalny instynkt do jedzenia odpowiedniej ilości pożywienia. A ominięcie czy za mały posiłek wpływa na jego samopoczucie, zdrowie, a nawet prowadzi do wymiotów. Dlatego monitorowanie wagi psa, jest jedną z ważniejszych czynności w kwestii dbania do zdrowie naszego pupila.

Czytaj więcej...